Türkiye'den Tüm Dünyaya Gönderim >>
İlham Alın

Kutu Oyunları

catan kutu oyunu

Kutu Oyunları

Yaşlandığımız için vazgeçmeyiz oyun oynamaktan, oyun oynamaktan vazgeçtiğimiz için yaşlanırız.

Bernard Shaw

Nobel Edebiyat ödüllü oyun yazarı Bernard Shaw’ ın oyun ile ilgili söylediği söz oyun oynamanın hayatımızda ne kadar önemli olduğunu hatırlatmaktadır. Oyun oynamanın insanların gelişimi ve psikolojisi üzerinde çok önemli etkileri bulunmaktadır. Arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle keyif almak için, sosyal bağlarımızı güçlendirmek için oyun oynarız. Zeka ve becerilerimizin gelişimi için oyun oynamayı tercih ederiz. Bu yazımızda tüm bu becerilerinizi geliştirecek kutu oyunlarından bahsetmek istiyoruz.

Bu yazımızın içeriğinde sizinle paylaştıklarımız:

1- Aileniz ve Sevdiklerinizle Oynayabileceğiniz Kutu Oyunları
2- Çocuk Kutu Oyunları
3- Çocuklar için Eğitici Kutu Oyunları
4- En Güzel ve Popüler Kutu Oyunları
5- Zeka Kutu Oyunları
6- Strateji Kutu Oyunları
7- Markalara Göre Kutu Oyunları

1- Aileniz ve Sevdiklerinizle Oyanayabileceğiniz Kutu Oyunları

Bu kutu oyunları sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmeniz için özenle hazırlanmış eğlenceli kutu oyunlarıdır. Özel günlerinizde, hoş vakit geçirebileceğiniz bir yandan ya yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz kutu oyunlarını denemenizi tavsiye ederim.

TABU XL

Tabu oyununun esas mantığı yasaklı olan kelimeleri kullanmadan bir kelimeyi karşı tarafa anlatabilmek. Eğlence tam da burada başlıyor 🙂 Yılbaşı, bayram tatilleri gibi sevdiklerinizle bir ayara geldiğinizde oyanayabileceğiniz eğlenceli kutu oyunudur

SCRABLE KELİME OYUNU

En bilindik kelime oyunlarından biri. Elinizdeki harfler ile kelimeler oluşturarak puan toplamaya çalışıyorsunuz. Hem elinizdeki harfler hem de tahta üzerinde puanlarınızı katlayacak fırsatlar mevcut. 2, 3 veya 4 kişi ile oynanabilen bir kelime oyunu.

METROPOL

Emlak ve ticaret ile ilgili iseniz bu oyun tam size göre. Hırs ve zekanızı kullanarak yatırımlarınızı arttırabilir, emlak kralı olabilirsiniz. Şans ve rekabet bu oyunda bir arada. Keyifli vakit geçirmeniz için tavsiye edilen oyunlardan biri.

BANG

2007 yılının en iyi kart oyunu seçilen Bang tam bir kovboy oyunu. Haydutlar ve şerif arasında inanılmaz bir rekabetin geçtiği, düello, blöf ve mantık yürütmenin olduğu müthiş bir oyun.

ANLAT BAKALIM

2-6 oyuncu ile oynanan yasaklı kelimeleri kullanmadan bitiş çizgisine en çabuk ulaşma oyunu. Anlatma berecilerini ve zekasını kullanabilenler yarışı kazanır.

BİZ BİZE

Çift ve Aile terapisti tarafından tasarlanmış, aile bireyleri arasında ki bağı güçlendirmek, bireylerin birbirini dinlemesini ve arlarındaki ilişkiyi güçlendirmeye odaklı bir oyun. Bu oyunun kazananı ve kaybedeni yok. Tek kazanan sevgi, saygı, ve aile arası bağlar.

SÖYLE BAKALIM

Ağzınızda bir ağızlık varken birşeyler anlatmak sizce nasıl olur. Hem de süreniz azalıyorsa. Eğlenceli ve heyecan dolu bir cümle anlatma oyunu. En fazla cümle anlatabilen takım oyunu kazanmış oluyor.

TOMBALA

Özellike yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez oyunu tombala. Torbadan çekilen numaralar elinizdeki numaralar ile eşleşiyorsa, şanslıysanız kazanan sizsiniz. Ailecek oynayabileceğiniz eski ama eskimeyen oyunlardan biri.

KATAMİNO

Farklı zorluk dereceleri ve oynama şekilleri ile ebeveyn ve çocuklar arasında düelloya dönüşen oyunlar oynayabilirsiniz. Eğitici ve bir o kadar da zorlayıcı beyin jimnastiği yaptıran güzel bir aile oyunu.

LIFE

Hayatınızı nasıl yönlendirecekseniz? İş hayatımı üniversite mi, çocuk mu kariyer mi? 🙂 Hayallerinizi yaşamak için hayatın dolambaçlı yollarından geçin. Çok eğleneceğiniz oyunlardan biri.

KIZMA BİRADER

En az 2 en fazla 4 kişi ile oynanabilen bu oyunda başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar tuzaklar var. Elinizdeki piyonu bu tuzaklara takılıp geriye düşmeden bitiş çizgisine en erken götürmek için mücadele vereceksiniz. Tuzakların yanında sizi hızlandıracak süprizlerde var.

2- Çocuk Kutu Oyunları

CİNGÖZ NİNE

Amaç nineyi uyandırmadan 4 farklı kurabiyeyi toplayan ilk kişi olmak. Ninenin uykusu çok hafif olduğu için çok dikkatli olmak gerekiyor. Farklı renkteki kurabiyeleri ilk toplayan kişi oyunu kazanmış olur. En çok oynanan çocuk kutu oyunlarından biri Cingöz Nine 🙂

DEDEKTİF

Oyunun amacı, görsel algıyı pekiştirmek, odaklanma ve konsatrasyon yeteneklerini güçlendirmektir. Çocukların bireysel gelişimine katkı olan bu oyun Milli Eğitim müfredatıyla uyumlu bir şekilde okullarda da oynatılabilmektedir. Oyundaki kartların zorluk derecesine göre yetişkinlerde bu oyunu oynayabilirler.

MATCH UP EŞLEŞTİRME

Çocuklar bu oyun ile aynı ve birbirinden farklı olan nesneleri ayırt etmeyi öğrenecek. Aynı zamanda çocukların hafıza ve görsel gelişime katkı sağlayan bir oyun. Renki ve görselleri güçlü olan kartlar ile çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri bir oyun.

MONOPOLY JUNIOR

Monopoly Junior ile çocuklar eğlenceli bir şekilde para kazanmayı öğrenecekler. Çocuklar alım satım yapmayı, ticaret ile ilgili bilgileri temel düzeyde öğrenmiş olacak.

ŞAKACI KORSAN

Varilin içine sıkışan korsanı kılıç ile kim çıkartırsa oyunu kaybeder. Çocukların el ve göz koordinasyonlarını geliştirecek bir oyun Şakacı Korsan. Kılıçları nereye batırdığına dikkat etmelisin 🙂

KANDIRAMAZSIN BENİ

Bu oyunda sırası gelen oyuncu doğruyu mu söyleyecek yoksa kandırmaya mı çalışacak. Yakalandığı her seferde burnu daha da uzayacak. Oyun sonunda burnu en kısa olan oyunu kazanmış olacak.

TABU JUNIOR

Tabu oyununun çocuklar için yapılmış olanı. Çocuklar arkadaşları ile eğlenceli vakit geçirebilecekler. Yasaklı kelimeleri kullanmadan elindeki kelimeleri en iyi anlatan ekip oyunu kazanmış olacak.

KORİDOR

Oyunun amacı elinizdeki piyonu karşı tarafa rakibinizden önce geçirmek. Tabi zekanızı kullanarak rakibinizin ilerlemesini de engellemelisiniz. Çocukların hayal gücü ve akıl gelişimlerine katkı sağlayacak bir oyun.

AZ LAKIRDI BOL İLETİŞİM

Çocukların hem kendileriyle hemde aile bireyleriyle ilgili birçok bilgi edinmesine ve paylaşmasına fırsat veren terapötik bir iletişim oyunudur.

DUYGU ORMANI

Oyunun amacı ormandaki tavşana yardım etmek. Duygu ormanında ki engelleri aşmasına yardımcı olmak ve arkadaşlarının katıldığı partiye yetiştirmek. Kim daha çok yardımcı olursa oyunu o kazanır

FARE KAPANI

Oyunun amacı fare kapanlarına takılmadan peynirleri toplamak. Hem oyundaki hemde rakiplerdeki toplam 6 peyniri toplayan kişi oyunu kazanmış olur

ACABA NEYİM

7 yaş ve üzerindeki çocukların oynaması için uygun olan Acaba Neyim kutu oyununda amaç kafandaki kartı doğru tahmin etmek. Arkadaşların beden hareketleri ile onu anlatmaya çalışacaklar. En çok bilen ve. puan toplayan oyunu kazanmış sayılacak

3- Çocuklar için Eğitici Kutu Oyunları

lkdjaslkjdas

TÜRKİYE’DEKi HAYVANLAR

Bu oyun sayesinde çocuklar Türkiye’deki hayvanları, bitki örtülerini öğrenebilecekler. Ayrıca yerleşim erleri ile ilgili de bilgi sahibi olabilecekleri bir oyun. Eğitici ve ğelenceli bir kutu oyunu.

TRAFİK KURALLARI

Bu eğitici kutu oyunu ile çocuklar trafik kurallarını, yaya ve araçların trafikte nasıl hareket etmeleri gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olabilecekler. Çocuklar eğlenerek trafik ışıklarını, trafik tabelalarını ve kullanım alanlarını öğrenebilecekler.

SÜPER DOKTOR

Bu oyunda amaç metal parçalara değdirmeden hastanın üzerinde ki parçaları toplayabilmek. En iyi doktor yarışmayı kazanıyor. Çocukların odaklanmalarına katkı sağlayan bu oyun aynı zamanda çocukların el becerilerinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.

RENKLER VE ŞEKİLLER

Farkı renklerdeki geometrik şekillerin tablaya yerleştirilmesi oyunu ile çocuklar, şekiller ve renkler ile ilgili becerilerini geliştirmiş olacaklar. 2 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanan bu oyun ile çocuklar 33 adet farklı geometrik şekli öğrenmiş olacaklar

MATEMATİK TOMBALA OYUNU

Çocuklara matematiği sevdirmenin kolay yollarından biri de onu oyuna çevirmektir. Matematik tombala oyunu ile çocuklar matematik işlemlerini oynayarak öğrenebilecekler.

İNSAN VÜCUDU

İnsan vücudunu tanıtmayı amaçlayan bu eğitici kutu oyunu iskelet yapısını, eklemler, kas ve organlar gibi birçok bilgiyi çocuklara oynayarak öğretmeyi amaçlar.

4- En Güzel ve Popüler Kutu Oyunları

lkdjaslkjdas

CATAN

Bu oyunda amaç adanın sahibi olmak. Kaynakları en doğru şekilde kullanan ve hızlı bir şekilde büyüyen beylik adanın sahibi olur. Arazilerini, kasabanı, şehrini büyütürken rakiplerin saldırılarına, hırsızlıklarına ve taktiklerine karşı hazırlıklı olmalısın.

DİRENİŞ

Tartışma, aldatma, sezgi, takım oyunu ve mantık yürütme gibi yeteneklerin rakiplerinizi yenmenizde büyük rolü olan bu oyunda; arkadaşlarınızın gerçek yüzünü görecek, aksiyon dolu, heyecanlı ve çekişmeli saatler geçireceksiniz. 5-10 kişi oynanabilen bir oyun.

SUSHİ GO

Önünüzden hızlıca geçen suşi alternatiflerinden en iyi kombinasyonu seçin ve en lezzetli suşi tabağını hazırlayın! atlılar için de yer ayırmayı sakın unutmayın. Aksi durumda, negatif puandan ötürü ağzınızın tadı kaçabilir! 

CARCASSONNE

Oyuncular her turda rastgele bir karo çeker ve bu karoyu harita üzerinde dilediği bir alana yerleştirir. Ardından oyuncular yerleştirdikleri karo üzerine dilerlerse vatandaşlarını; eşkıya, şövalye, keşiş veya çiftçi olarak görevlendirir. Karoları ve takipçilerini oyun boyunca en akıllıca şekilde değerlendiren oyuncu en çok puanı toplar ve oyunu kazanır.

YAMALI YORGAN

Çokça kumaş ve deri parçası en gösterişli yamalı yorganı yapmanız için sizi bekliyor. En iyi kumaşları seçin, yeteneklerinizi sergileyin ve en iyi kombinasyonu oluşturarak oyunu kazanın!

SPYFALL

Görev timi, önemli bir misyon için yeni bir bölgeye sevk edilmiştir ancak telsizlerine bir ajan sızmıştır. Görev timindeki oyuncular, aralarına sızmış olan ajanı bulmaya çalışırken; ajan olan oyuncu da görev timinin bulunduğu bölgeyi tespit etmeye çalışır. Spyfall kutu oyunu herkese gerçek bir ajanlık tecrübesi yaşatacak 4-8 kişi oynanabilen bir kutu oyunudur.

JUNGLE SPEED

Jungle Speed algılama, refleks ve hızın birleştiği; fazlasıyla heyecan dolu bir parti oyunudur. 2-8 kişi oynanabilen bu oyunda kurallar basit ve oyunda sosyal etkileşim çok fazla. Oyun süresince herkesin aktif olduğu bir oyun o yüzden tekrar tekrar oynamak isteyebileceğiniz güzel bir kutu oyunu.

KAYIP DİYARLAR

Bo younda ejderhalar, gizemli tapınaklar, lanetli kaleler, kadim anka kuşları, gece hidraları ve dağ ejderhalar gibi bir çok fantastik yaratık ve yapıyla karşılaşacaksınız. Şimdi birliklerinizi konuşlandırın, stratejinizi belirleyin ve elde ettiğiniz güçle topraklarınızı genişleterek krallığınızın Kayıp Diyarlar’a hükmetmesini sağlamak üzere maceraya atılın!

GULYABANİ

Ülkemizde vampir kim olarak bilinen oyunun yabancı versiyonudur. Uzun zamndır görüşmeyen eski dostlar birlikte tatile giderler ama arlarından biri gulyabanidir ve her gece bir arkadaşları gulyabani tarafından yenir. Sabahları ise gulyabaniyi bulduğunu düşünerek bir arkadaş linç edilir. Gulyabani acaba kim?

5- Zeka Kutu Oyunları

lkdajskldjasd

CLUEDO

Gizem çözmeyi sevenler için hazırlanmış heyecan dolu bir kutu oyunu. Cluedo’da suçluyu, suç aletini ve olay yerini doğru tahmin eden oyunu kazanıyor. 3-6 kişi oynanabilen bu oyunla ipuçlarına dikkat ederrek oyunu kazanabilirsiniz.

REVERSI

2 kişi karşılıklı oyunan bu oyunla her hamlede rakibiniz taşlarını egale ederk kendi renginize boyayın. Strateji geliştirerek taşlarınızın sayısını arttırın ve oyunu kazanın. Zeka oyunları kategorisinde bulunan kutu oyunu.

MASTER DEDECTIVE

Hız, refleks ve dikkat oyunu. Konsatrasyonunuzu toplayın ve hata yapmamaya özen gösterin. Kartları ve üzerinde ki çizimleri en erken şekilde tahmin eden kişi puanları toplar ve oyunu kazanır.

SÜPER BARDAKLAR

Her oyuncu elinde 5 adet bardak vardır. Oyuncular ortada açılan kağıtlarda ki dizilişlere göre bardaklarını dizmeye çalışırlar. Hızlı davranan, akıllı olan kişi puanı kapar. Kartlar bittiğinde puanlar toplanır ve en yüksek puanı olan oyunu kazanır.

HEDEF

Bu oyundaki amaç yatay, dikey veya çarpraz olarak ilk 5 li aynı rengi yakalayn kişi oyunu kazanır. Bir yadan ilk 5 li rengi yakalamaya çalışırken bir yandan da rakibinizin 5 li renk yapmasını engellemeye çalışmalısınız.

6- Strateji Kutu Oyunları

kajdklasd

RİSK

Oyundaki amaç askeri birliklerinizin yerlerini değiştirerek ve onları savaş alanına sürerek düşmanlarınızın bölgelerini fethetmeniz gerekir. Attığınız zara göre düşmanınızı yenebilir veya ona yenilebilirsiniz. Stratejinizi iyi belirleyip rakibinizi alt edebilirsiniz.

DİRİLİŞ TAMGA

Tamga, Osmanlı İmparatorluğu”nun kuruluşundan, yükseliş dönemi sonuna kadar devam eden zengin tarihsel dönemi kendisine zemin teşkil ederek, oyuncuların Türk beylerinin yerlerini almasını ve tarihi yeniden yaşamalarını sağlayacak geniş içerikli bir strateji kutu oyunudur.

GAME OF THRONES

GoT oyununda yedi krallıktan altısını kontrol eden 3-6 arası oyuncu bir yandan ordularını hareket ettirip haritada zaferler kazanmaya çalışırken, bir yandan da politik güçleri ile taht mücadelesini devam ettiriyorlar. Geçici ittifaklar avantaj sağlasa da sonuçta anlaşmayı bozanlar genelde karlı çıkıyorlar.

1453

Bu oyunda amaç oyun alanına sancak dikmektir. Oyunu oynarken dönemin önemli figürlerini, savaşta kullanılan silahları, geliştirilmiş taktikleri öğrenebilirsiniz. Eğitici ve stratejik kutu oyunlarından biri.

GO

Milyonlarca varyasyona sahip, içerisinde felsefe ve meditasyonu içeren çok eski bir oyun Go oyunu. Go oyunu oynamak kişilerin soyut düşüncelerinin ve strateji kurma becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur.

AMİRAL BATTI

Rakibinizin gemilerinin izini sürerek onları batırmaya çalışın. Rakibin filosunu ilk batıran oyuncu oyunu kazanmış olur. Zevkli ve çok eski bir oyun olan amiral battı ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

7- Markalara Göre Kutu Oyunları

D&R KUTU OYUNLARI SAYFASI

D&R online web sayfasından kutu oyunlarına bakabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz ya da D&R mağazalrını ziyaret ederek kutu oyunlarını temin edebilirsiniz.

HASBRO KUTU OYUNLARI SAYFASI

D&R online web sayfasından kutu oyunlarına bakabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz ya da D&R mağazalrını ziyaret ederek kutu oyunlarını temin edebilirsiniz.

ORCHARD KUTU OYUNLARI SAYFASI

D&R online web sayfasından kutu oyunlarına bakabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz ya da D&R mağazalrını ziyaret ederek kutu oyunlarını temin edebilirsiniz.

TOYZZ SHOP KUTU OYUNLARI SAYFASI

D&R online web sayfasından kutu oyunlarına bakabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz ya da D&R mağazalrını ziyaret ederek kutu oyunlarını temin edebilirsiniz.

AYBİNO KUTU OYUNLARI SAYFASI

D&R online web sayfasından kutu oyunlarına bakabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz ya da D&R mağazalrını ziyaret ederek kutu oyunlarını temin edebilirsiniz.

REDKA KUTU OYUNLARI SAYFASI

D&R online web sayfasından kutu oyunlarına bakabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz ya da D&R mağazalrını ziyaret ederek kutu oyunlarını temin edebilirsiniz.

türkiye den dünyaya üretim

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
 • Satıldı
 • Shipping
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping
0
0