Türkiye'den Tüm Dünyaya Gönderim >>
Bilgi - İçerik

Karton Kutu

karton kutu kişiye özel kutu ambalaj

Karton Kutu

Yaşantımızın her anında bir şeyleri taşımak, bir yerden başka bir yere bir ürünü göndermek gibi işlemler esnasında karton kutulara ihtiyaç duymaktayız. Kullanılan karton kutular sayesinde taşınan ürünler hem çevresel etkenlerden zarar görmemiş, hem içerik olarak gizli kalmış ve güvenli bir şekilde ürünlerin taşınmasında bizlere yardımcı olmuştur. Birçok işlem için kullanılan bu karton kutular farklı sektörlerde farklı amaçlar için hizmet vermektedir. Kullanılacak olan sektöre uygun koşullarda ve boyutlarda karton kutu imalatı yapılmalı ve istenilen kalınlıkta imal edilerek taşıması gereken ürünlerin ağırlığına göre bunlar belirlenmelidir. Karton kutular özellikle ürünlerini online mağazaları üzerinden satış işlemi yapan işletmelerde çok kullanılmaktadır. Satılan ürünlerin uzak mesafelere taşınmasından dolayı kutulanarak gönderim yapılmakta ve alıcılara ürünlerin hasarsız bir şekilde gönderimi sağlanmaktadır.

Sektörde birçok farklı boyutta, farklı kalınlıkta ve farklı kapak açılış modeline sahip karton kutu modelleri mevcuttur. Bu karton kutular sizlerin ürünlerini alacak, ürün ağırlıklarını kutu yapısı bozulmadan taşıyabilecek, estetik olarak ilgi çekici özelliklere sahip olması gerekmektedir. Ayrıca en önemlisi doğa için zararı en az olan ürünlerden imal edilmesi ve dünyamızın biyolojik dengesinin bozulmasına etkisi bulunmayan ürünler içermesi gereklidir. İşte tüm bu özelliklere sahip olan karton kutu modellerini bizler sizlere hızlı, kaliteli ve güvenilir bir şekilde imal etmekteyiz.

Sektörde karton kutu üretimi yapan birçok işletme mevcuttur. Ancak her işletmenin bir çalışma prensibi vardır. Bizim çalışma prensibimiz müşterilerin memnuniyet yüzdesinin en yüksek seviyede olması ve ürünlerimizden memnun kalarak ayrılmasıdır. Karton Kutu yapımı esnasında kaliteli, dayanıklı, yeterli kalınlıkta üretilmiş karton parçaları kullanmaktayız. Son teknoloji üretim cihazlarımız sayesinde hızlı, seri ve kusursuz üretimler gerçekleştirmekte daha sonrasında da kutuları kişiselleştirebilmekteyiz. Bu kaliteden ödün vermeden çalışma prensibimizden dolayı sektörde hızla yükselmekte ve en iyi olma hedefi ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

1-Karton Kutu Fiyatları

Yaşantımızın birçok alanında karton kutuları kullanmaktayız. Kullanmış olduğumuz bu karton kutular farklı boyutlara sahip, farklı modellerde ve farklı malzemelerden üretilmiş kutular olabilmektedir. Birçok farklı etkene bağlı olarak bu karton kutu fiyatları değişebilmektedir. Fiyatların değişmesinde etkili olan nedenleri sıralayacak olursak;

 • Karton kutunun ebatları
 • Karton kutunun üretiminde kullanılan karton kalınlığı
 • Karton kutunun üretiminde kullanılan karton çeşidi
 • Karton kutu üzerine kişiselleştirme işlemleri yapılması
 • Karton kutu seri üretim sayısı (sipariş miktarı)
 • Karton üretimi için gerekli hammadde temini

Yukarıda sıralanan nedenlere bağlı olarak karton kutu fiyatlandırması belirlenmektedir. Bu nedenleri sırası ile inceleyecek olursak. Karton kutular genellikle müşterinin isteği doğrultusunda, satmış olduğu ürünlerini alabilecek boyutlarda kutular üretilmesini istemektedir. Bizlerde sizlerin satacağınız ürünlere uygun olarak karton kutu çizimleri gerçekleştirmekte ve istediğiniz adet sayısında üretimini yapmaktayız. Bir diğer etkende karton kutu üretiminde kullanılacak karton kalınlığıdır. Burada içerisine yerleştirilecek olan ürünün veya eşyanın ağırlığı ana etkendir. Eğer hafif bir ürün konulup taşınacaksa karton kalınlığı inceleştirilebilir. Ancak ağır bir ürün taşınacaksa o ağırlığı kaldırabilecek kapasiteye sahip kalınlıkta karton kullanılmaktadır.

Kullanılan kartonun çeşidi de kullanım alanına göre değişmekte ve fiyatı etkilemektedir. Oluklu mukavva karton çeşidi genellikle estetik bir görünümden ziyade işlevsellik açısından kullanış amacı ile üretilen kutularda kullanılmaktadır. Özel şekilde tasarlanması gereken kutularda ise mukavva tipi karton kullanılarak daha elit bir hava katılabilmektedir. Mesela hediyelik eşya kutuları bunlara bir örnek olabilir. Daha estetik bir görünüme sahip olmalı ve dikkatleri üzerine çeken bir tasarım içermelidir. Bu özellikler için daha fazla emek harcanmasından dolayı hediyelik karton kutu fiyatları normal kutulara göre daha yüksek fiyatlandırılmaktadır. İşte bu gibi nedenlerle bağlı olarak yapılan işlemler fiyatları etkilemektedir.

Ham şekilde üretimi yapılmış karton kutular sadece ebat ayarlamaları yapılıp, ek bir işlem görmediği için daha uygun fiyatlandırılmaktadır. Karton kutu üzerine şirket logoları, marka adı, reklam sözleri, organizasyon yazıları ve kişiye özel tasarımlar eklenebilmektedir. Bu gibi işlemlerde standart üretim fiyatı üzerine ek bir ödeme gerektirmekte ve baskılı karton kutu fiyatları artış göstermektedir. Ayrıca üretim öncesi hazırlık, çizim, programlama aşaması olduğu için bir üründen ne kadar fazla sayıda üretim yapılır ise kutu başına düşecek olan maliyet miktarı azalmaktadır. Bu yüzden toptan karton kutu fiyatları az sayıda üretim yapılan kutu fiyatından daha uygun bir fiyatla alınabilmektedir.

Karton kutu fiyat hesaplama işlemi belirttiğimiz nedenler dışında hammadde temininde yaşanan fiyat artışları ve birçok diğer nedene bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak bizlerin sizlere piyasada yer alan karton kutu imalatı yapan işletmelerden daha uygun fiyatlarla ve daha kaliteli ürünlerle hizmet vereceğimizden emin olabilirsiniz. Karton kutu en ucuz nerede olur diye düşünmenize gerek yok. Kişiye Özel Kutu işletmesi olarak bizler sizlere uygun fiyata, kaliteli hizmet sunmaktayız.

Ürün kataloğumuzu inceleyerek kurumumuzda imalatı yapılan karton kutu modelleri ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Katalogda yer alan fiyatlara ek indirimlerimizde mevcuttur. İletişim adreslerimizden bizler ile iletişime geçerek özel tasarımlar, adet sayısı artışında uygulanacak olan fiyat tarifeleri gibi birçok konu hakkında görüşme sağlayabilir ve hizmet alabilirsiniz.

2-Karton Kutu İmalatı

Karton kutu imalatı nasıl yapılır acaba diye birçok kişinin aklına bu soru gelmektedir. Karton kutu imalatı için öncelikte rulo halinde olan kâğıtlar tedarik edilir. Sonrasında müşterinin istekleri doğrultusunda gerekli ölçülerde karton kutu üretimi için bilgisayar ortamında çizimler gerçekleştirilir ve kalıplar üzerine işlenerek bilgisayar destekli makinalarda üretim aşmasına geçilir. Üretim için istenilen karton modeline göre gerekli ayarlamalar yapılır. Oluklu mukavva karton için iki adet kâğıt arasına oluklu kâğıt yerleştirilerek birleştirme işlemi yapılır. Ancak bu karton çeşidi hem ucuz hem de çevre şartları için dayanıklılığı az olan bir kutu türüdür.

Çevre şartlarından çok çabuk etkilenen, özellikle nem konusunda hassas olan ürünler için eritilmiş polietilen ile yüzeyleri kaplanan ve neme, suya dayanıklı kutular ise daha sağlamdır. Eritilmiş polietilen ile kaplı mukavva kutular üzerine polietilen uygulanmadan önce gerekli marka logo ve yazıları eklenip ve sonrasında üzerine polietilen kaplama uygulanmaktadır. Bu sayede parlak, ilgi çekici ve dayanıklı kutular elde edilmektedir. Baskı ve kişiselleştirme işlemi yapılan tüm şekildeki kartonlar gerekli ölçü ve ebatlara ulaşması için kesim bölümünde kesilmekte ve üreticinin paketlemesi için hazır hale getirilmektedir.

Özel olarak tasarlanması istenen bazı karton kutu siparişleri de olmaktadır. Özel karton kutu imalatı, standart üretim yapılan karton kutu imalatına göre daha çok işlem gerektiren bir uygulamadır. Öncelikle müşterinin istediği çizimler ve tasarımlar gerçekleştirilir. Ardından bu çizimlere gerekli renklendirme için müşteri ile birlikte karar verilir ve baskı yapılacak olan tasarım belirlendikten sonra bilgiler bilgisayar destekli makineye aktarılır. Burada ham karton üzerine makine çok hızlı bir şekilde renkleri doğru yerlere püskürterek logo, yazı ve özel tasarımları karton üzerine aktarır. İşte standart üretim kutu da sadece kartonun birleştirilmesi ve doğru ölçülerde kesilmesi yeterlidir. Bu yüzden özel tasarım kutular standart tasarım kutulara göre daha maliyetlidir. Ancak ürünlerinizi satarken reklam yapmak ve dikkat çekmek isteyen kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Genel olarak piyasada kutu denince akla ilk kare karton kutular gelmektedir. Ancak bazı ürünler için kare kutu yerine silindir kutular tercih edilmesi daha uygun gelebilmektedir. Bu yüzden işletmemizde kare kutular haricinde silindir karton kutu imalatı işlerini de yapmaktayız. Diğer karton kutu üretim işlemlerinde yapmış olduğumuz işlemlerin çoğu bu kutu üretiminde de mevcuttur. Sadece dış görünüş ve model olarak farklılıkları bulunmaktadır. Silindir karton kutular gıda ambalajlama, oyuncak kutu tasarımlarında, promosyon kutularında, tekstil kutularında, kozmetik ve yuvarlak kapağa sahip kutu tasarımları gerekli olduğunda tercih edilmektedir.

Karton kutu üretimi sektörü büyük bir sektördür. Alım ve satımı yapılan neredeyse her ürün için paketleme işlemi gerekli olmasından dolayı her ürüne özel karton kutu gerekli olmaktadır. Karton kutular alınan ürünün sağlam bir şekilde, hasar görmeden müşteriye ulaşmasını sağlamak için ve dış etkenlerden korumak için büyük bir görev üstlenmektedir. Kişiye Özel Kutu işletmesi olarak bizlerde karton kutu imalatçıları arasında yer almakta ve kaliteli, sağlam, dayanıklı ve kişiye özgü ürün tasarımlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Sizlerin de karton kutuya ihtiyacınız var ise uygun fiyatlı ürünlerimizden istediğinizi alabilirsiniz.

3-Hediyelik Karton Kutu

Günümüzde arkadaşlarımıza, sevdiklerimize, ailemize özel günlerde ve canımız istediğimizde hediye almaktayız. İşte bu hediyeleri daha özel hissettiren ve daha güzel görünmesini sağlayan etkenlerden biriside ilk aldıkları anda hissettikleri duygulardır. Eğer ürün ilk verilirken kötü bir görüntü ile teslim edilirse o kişiye önemsenmediği manası aktarılabilir veya alınan hediyenin değersiz olduğu düşüncesi yaratabilir. Burada hediyelik karton kutulara büyük görevler düşmektedir. Hediyelik karton kutu yapımı normal karton kutu yapımı ile benzer şekillerde yapılmaktadır. Ancak dış tasarım olarak ve estetik dokunuşlar konusunda farklılıkları mevcuttur.

Verilen hediye türüne, hediyenin verildiği kişiye bağlı olarak farklı modellerde hediyelik kutular kullanılmaktadır. Müşterilerimiz satışını yapacakları ürünün boyutu ve şekline göre güzle görünümlü hediyelik kutular talep edebilmektedir. Bu kutuların üretimi yine bilgisayar destekli makinelerde hazırlanarak yapılmaktadır. Toptan hediyelik karton kutu siparişi verildiğinde normal karton kutu siparişinde olduğu gibi maliyetlerde düşüşler meydana gelecektir. Her model için özel olarak tasarım yapıldığı için ne tasarlanan modelden ne kadar fazla üretim gerçekleştirilişe maliyet de o kadar düşecektir.

Kişiye Özel Kutu işletmesi olarak sizlerin istedikleri tasarımlarda karton hediye kutu üretimlerini gerçekleştirmekteyiz. Üretilen kutuların insanları mutlu edeceği düşüncesi ile daha da mutlu olmakta ve daha kaliteli hizmetler vermeye çalışmaktayız. Hediyelik karton kutularımızı üretirken kaliteli, sağlık açısından ve doğa açısından zararı en az olan ürünler kullanılarak üretimimizi gerçekleştirmekteyiz.

Hediyelik karton kutu üretiminde sizlere kalp, daire, silindir, kare, üçgen ve farklı simgeler şeklinde kutu tasarımları gerçekleştirmekteyiz. Kutu üretimimizde mukavva karton kullanmakta ve üzerini poliüretan ile kaplayarak daha dayanıklı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilmekteyiz. Eğer sizlerin de hediyelik eşya satışı yaptığınız bir işletmeniz varsa ve ürünlerinizi kaliteli, estetik ve güzel görünümlü bir kutuya koymak gibi bir amacınız var ise doğru kurumdasınız. Karton kutu hediye paketleri için sizlere uygun fiyatlarla ve hızlı teslimat seçenekleri ile hizmet vermekteyiz.

4-Karton Kutu Ambalaj

Karton kutular hayatımızın birçok alanında kullanılmakta olup farklı amaçlara hizmet etmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda özel tasarımlarla hazırlanan karton kutular vardır. Bu karton kutular estetik olarak ilgi çeken, hoş tasarımlı ve kullanışlı ürünlerdir. Müşterilerin talepleri doğrultusunda karton kutuları süsleme işlemi yapmakta ve özel tasarıma sahip kutular üretmekteyiz. Yapılan süsleme işlemlerinde son teknoloji cihazları kullanmakta ve dayanıklı bir süsüleme yaparak uzun ömürlü bir kullanım elde etmekteyiz.

Standart üretim olarak yapılan karton kutular sadece işlevsel olarak kullanılabilmekte ancak özel sunumlar, gönderiler için basit kaçabilmektedir. Bu gibi özel bir gönderi sağlamak ve elit görünmesini istediğiniz ürünlerinizi için karton kutularımızı dekore ederek dekoratif karton kutu imal etmekteyiz.

Ülkemizde artık poşet kullanımının da azaltılması nedeni ile ürünler karton kutular ve bez çantalar ile taşınmaktadır. Ancak bez çanta ile de sağlıklı ve güvenli bir taşıma işlemi sıkıntı yaratabileceğinden dolayı karton kutu kullanımı daha mantıklıdır. Gönderilerin alıcıları daha değerli hissettirmesi ve verilen hizmetin müşteri memnuniyeti odaklı olduğunu anlaması için karton kutulara süslemeler, dekoratif işlemler ve kaplama işlemleri yapılmaktadır.

Karton kutu üretiminde ve süslemesinde kaliteli malzemeler kullanılmakta olup kısa sürede süslemesinin bozulmaması için farklı yöntemler kullanmaktayız. Desen ve reklam baskısının ardından dış yüzeyinin poliüretan ile kaplayarak parlak bir görüntü kazandırmaktayız. Karton kutu kaplama işlemi için küçük parçalar halinde yer alan poliüretan hammaddeyi 300 derecede eriterek silindir bir yüzey üzerinden hızlı bir şekilde kartonu geçirerek poliüretan maddeyi karton üzerine yapıştırmaktayız. Bu sayede hem estetik olarak daha güzel bir görüntü hem de nem, toz gibi çevresel etkenlere karşı daha dayanıklı ürünler elde etmekteyiz.

5-Karton Kutu Modelleri

Üretimini gerçekleştirdiğimiz birçok farklı modelde karton kutu bulunmaktadır. Bu karton kutular müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Karton kutu modellerimiz aşağıdaki listelenmiştir;

 • Kapaklı karton kutu
 • Silindir karton kutu
 • Yuvarlak karton kutu
 • Beyaz karton kutu
 • Boş karton kutu
 • Kraft karton kutu
 • Ofset baskılı karton kutu
 • Logolu karton kutu
 • Lazer kesim karton kutu

-Kapaklı Karton Kutu

Kapaklı karton kutu modelimizde kutu açılımı ve kapanımı sürekli olarak gerçekleştirilebilen daha kaliteli bir ürün havası veren bir kutu çeşididir. Kutu yapı olarak normal kutulardan farksız olup, sadece kullanım esnasında kolaylık sağlayan ve daha Premium bir hissiyat yaratan kutulardan birisidir. Boyut olarak her tür boyutta isteklerinize göre üretimini yapabilmekteyiz. Üzerlerine süsleme, logo ve yazı ekleyebilmekte ve kişiselleştirebilmekteyiz. Ürün üretiminde oluklu mukavva karton ya da mukavva kartondan üretim sağlamaktayız. Tercihleri müşterilerimize sorarak onların ihtiyacı olan en doğru kapaklı karton kutu modelini üretmeye çalışmaktayız.

-Silindir Karton Kutu

Silindir karton kutu köşeli karton kutuların ürünleri için uygun olmadığı müşterilerimiz için ürettiğimiz bir modeldir. Birçok farklı sektörde bu modelin kullanımı mevcuttur. Ürün kalitelisi olarak köşeli model karton kutulardan bir farklı olmayıp model olarak değişiklik içermektedir. Diğer karton kutularda olduğu gibi bu model üzerine de logo, yazı, resim gibi özel baskılar yapılabilmekte ve kişiselleştirilmiş bir model elde edilebilmektedir. Ürün boyut ve kullanılan üretim malzeme kalınlıkları müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hesaplanarak üretilmektedir.

-Yuvarlak Karton Kutu

Yuvarlak karton kutu köşeli, silindir ve diğer model karton kutular için uygun olmayan ancak yuvarlak tasarım kutular için uygun olan ürünlerin paketlenmesi ve taşınması için tasarlanmış kutulardan birisidir. Örneğin yuvarlak bir pasta için köşeli kutu kullanımı yerine yuvarlak bir kutu kullanımı daha doğru olacağı için tamamen kişisel kullanım ihtiyacına göre seçilecek bir modeldir. Üretiminde köşeli karton kutu ve diğer karton kutu modelleri ile benzer şekilde üretilmektedir. Üzerlerine logo, yazı, promosyon bilgilere eklenerek kişiselleştirme veya süsleme yaparak hediyelik bir kutu haline getirilebilir. Tamamen kişisel seçimler kalmış bir durumdur.

-Beyaz Karton Kutu

Normalde karton kutu üretimi kahverengi renkte olmaktadır. Üretim için gelen ham kâğıt rulo bu renkte gelmektedir. Ancak kahverengi tonlarında ki kutu rengini sevmeyen ve ürünlerinin satışı için engel bir durum yaratan müşterilerimiz için beyaz karton kutu üretimini yapmaktayız. Diğer kutu modellerimizden farklı olarak oluklu mukavva kullanırken dış yüzeye gelen kısımdaki kağıt modelini beyaz renkte seçmekte ve kutunun dışarıdan beyaz görünmesini sağlamaktayız. Sağlamlık ve diğer konularda standart karton kutu modellerinden hiçbir üstünlüğü yoktur. Sadece estetik olarak renkli bir görünüme sahiptir.

-Boş Karton Kutu

Standart üretim yapılan karton kutu modellerinde zaten kutu içeriği boş olarak gelmektedir. Ürünlerin yerleştirilebilmesi için en geniş alanın elde edilmesi için bu gerekli bir durumdur. Bazı karton kutu modelleri ise iç kısmına yerleştirilecek olan ürünlerin sabit kalabilmesi için özel olarak tasarlanmış yerleşim yerleri bulunan kutulardır. Boş karton kutu modeli ise müşterimiziz satmış olduğu veya satacak olduğu ürünlerini yerleştirebildiği özel kısımları bulunmayan kutulardan birisidir. Farklı boy ve tasarımlarda üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Bu özelliklerin tümü müşterilerimiz tarafından belirlenmekte ve sonrasında gerekli ayarlamalar yapılarak üretilen ürünlerdir.

-Kraft Karton Kutu

Kraft karton kutu diğer karton kutu modellerinden farklı olarak üretiminde Kraft kâğıdı kullanılarak üretilen bir kutu çeşididir. Özelliği diğer saman, testliner ve mukavva karton kutulardan daha dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Sert, parlak ve yağlı bir kâğıt türüdür. Su ve neme karşı dayanıklıdır. Normal mukavva veya saman kâğıt ile üretilen karton kutu modellerinde el tutma kısımları yapılamamaktadır. Çünkü o malzemelerden imal edilen kutuların dayanaklıkları düşük olduğundan dolayı açılan el tutma kısmı kısa sürede yırtılacaktır. Ancak Kraft model karton kutu daha sağlam olduğu için yırtılmadan bu taşıma işlemini gerçekleştirebilecektir. Eksi bir yönü ise normal karton kutu ve saman karton kutulardan daha maliyetli bir kâğıt olduğu için üretilen kutularda biraz pahalı olacaktır. Üzerlerine 3 renge kadar dikişli ve 4 renk baskılı model koli üretimi yapılabilmektedir.

-Ofset Baskılı Karton Kutu

Ofset baskılı karton kutu oluklu ondüle kâğıdının kroma karton üzerine sıvama işlemi yapılması ile elde edilen kutu modelidir. Bu kutunun normal kutu modellerinden farkı üzerine çok farklı renklerin baskısının yapılabilir olmasıdır. Standart üretim karton kutu üzerlerine belirli renklerde baskı işlemi yapılabilirken bu kutu modelinde her renk baskı yapılabilir. Genellikle ayakkabı, yedek parça, gıda, otomotiv gibi sektörlerde yer alan ürünlerin resimli bir şekilde paketlenmesi gereken kutularınınım üretiminde rol almaktadırlar. İstenilen ebatlarda ve kalınlıklara sahip olarak üretimi gerçekleştirilebilmekte ve üzerine her istediğiniz baskıyı tüm renkleri ile uygulayabilmektesiniz.

-Logolu Karton Kutu

Karton kutular farklı kâğıt türleri ve modelleri ile üretim yapılabilmektedir. Standart üretim kutulardan ziyade günümüzde işletmelerin kendi reklamlarının olduğu logolu karton kutu modelleri tercih edilmektedir. Hem işlevsel olarak kullanılabilmekte ve hem de her kullanım esnasında marka logosunu görerek aklına o marka ürünlerin gelmesi tetiklenmektedir. Bu sayede sürekli bir reklam hizmeti vermiş olmaktasınız. Piyasada üretimi yapılan ve üzerine baskı işlemi yapılabilen karton kutu modellerinin tümüne logo tasarımı eklenebilmektedir.

-Lazer Kesim Karton Kutu

Normal karton kutu üretim makinelerinde ince detaylar ile süsülenmiş ve kesilmiş olan kutular imal etmek oldukça zor ve imkânsız bir durumdur. Bunun yerine son teknoloji ile elde edilen lazer kesim tekniği sayesinde bilgisayar ortamında çizimleri yapılan ve lazer cihazına aktarılan yazılım sonrası hızlı, seri ve otomatik bir şekilde lazer kesim karton kutu imalatı yapılabilmektedir. İnce detaylar ve ayrıntılar net olarak aktarılabilmekte ve en küçük köşelere kadar bütün kesim işlemleri yapılabilmektedir. Kusursuz bir kesim sonucu elde edilmektedir. Estetik ve dekoratif olarak üretilecek olan kutu modelleri için en iyi teknik bu yöntem olabilir. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda lazer kesim karton kutu üretimini kaliteli ve uygun fiyatlı olarak imal etmekte ve sizlere sunmaktayız.

Satışı yapılan birçok farklı model karton kutu çeşitleri mevcuttur. Bu modeller içerisinden sizlerin ürünlerine en uygun olanı ve bütçeniz açısından yeterli olan model karton kutu hizmetini talep edebilir ve hizmet alabilirsiniz. Aldığınız karton kutu modeline özgü karton kutu tasarımları yaptırabilir ve kişisel işletme reklamınızı sağlayabilirsiniz. Kişiye Özel Kutu işletmesi olarak bizlerde sizler bu konuda en son teknoloji ekipmanlarımız ve kaliteli ekip üyelerimiz ile hizmetler vermekteyiz.

6-Karton Kutu Yapımı

-Karton Kutu Nasıl Yapılır?

Karton kutu nasıl yapılır diye hep merak edilmiş bir konudur. Karton kutu yapımı teknolojik cihazlar yardımı ile bilgisayar üzerinde tasarlanıp daha sonrasında gerekli malzemeler kullanılarak üretilmesi ile yapılır. Farklı üretim materyalleri kullanılarak bu işlemler yapılır. Kullanılan her hammadde materyali farklı bir amaç için kullanılan kutu üretiminde kullanılır. Bu kutu üretimi modelleri ve özellikleri müşterilerimizin istekleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Daha dayanıklı olması ve sağlam olması için bazı modellerine poliüretan madde ile kaplama yapılarak parlak ve pürüzsüz bir görüntü elde edilir. Sonrasında silindir kesme makinelerinde kesim işlemi yapılarak kullanıma hazır hale getirilir. Bu işlemler sonrası ürün müşteriye teslim edilir. Teslim edilen ürün kullanım esnasında hızlıca açılıp birleştirilir ve kullanılır.

-Karton Kutu Nasıl Boyanır?

Karton kutu boyama işlemi için öncelikle üretim yapılan karton kutunun boya tutma özelliği olan bir karton maddesinden imal edilmiş olması gerekmektedir. Boya tutma özelliği bulunan karton seçildikten sonra bilgisayar üzerinde gerekli olan ayarlamalar yapılır ve kutu üzerine aktarılması gereken renkler girilerek cihaza bilgiler aktarılır. Sonrasında bu boyam işlemi seri ve otomatik bir şekilde gerçekleştirilerek kaliteli sonuçlar ve estetik görüntüler elde edilir. Bu boyama işlemleri için renk ve tasarım tercihi sizlere bırakılmıştır. İstediğiniz ebatlarda ve modellerdeki kutuları boyamakta ve sizler sunmaktayız. Karton kutu nasıl boyanır konusu hakkında almış olduğunuz bilgiler sayesinde ürün ücretlerinin yeterlilik düzeyleri incelenebilir.

-Karton Kutu Nasıl Süslenir?

Kutular taşıma amacı taşıyan birer gereçlerdir. Ancak özel hediyeler verilirken veya değerli bir eşya taşırken standart üretim bir karton kutu kullanılması pekte doğru olmayacaktır. Bu yüzden kutuları üretirken estetik bir görüntü kazandırmak ve kullanıcısını kullanırken mutlu etmesini sağlamak amacıyla kutulara kişisel, özel karton kutu üretim hizmetleri vermekteyiz. Karton kutu süslemelerini kullanım amacına göre tasarlamakta ve sizlere sunmaktayız. Karton kutu nasıl süslenir konusu hakkında birçok merak edilen soru vardır. Bunlar hakkında sizlere profesyonel ekip üyelerimiz ile ayrıntılı bilgilendirmeler vermekte ve sizlerin almış olduğunuz hizmetleri net olarak anlamanızı sağlamaktayız.

Ayrıca sizlere karton kutu süsleme örnekleri göstererek net bir şekilde anlamanız için görsel oluşturmaktayız. Karton kutularımızı süslerken müşterilerin istekleri doğrultusunda hareket etmekte ve üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Üretim esnasında farklı karton kutu kaplama teknikleri kullanarak ürün çeşitliliğimizi arttırmakta ve müşterilerimize daha geniş bir hizmet sunmaktayız.Kutular taşıma amacı taşıyan birer gereçlerdir. Ancak özel hediyeler verilirken veya değerli bir eşya taşırken standart üretim bir karton kutu kullanılması pekte doğru olmayacaktır. Bu yüzden kutuları üretirken estetik bir görüntü kazandırmak ve kullanıcısını kullanırken mutlu etmesini sağlamak amacıyla kutulara kişisel, özel karton kutu üretim hizmetleri vermekteyiz.

Karton kutu süslemelerini kullanım amacına göre tasarlamakta ve sizlere sunmaktayız. Karton kutu nasıl süslenir konusu hakkında birçok merak edilen soru vardır. Bunlar hakkında sizlere profesyonel ekip üyelerimiz ile ayrıntılı bilgilendirmeler vermekte ve sizlerin almış olduğunuz hizmetleri net olarak anlamanızı sağlamaktayız. Ayrıca sizlere karton kutu süsleme örnekleri göstererek net bir şekilde anlamanız için görsel oluşturmaktayız. Karton kutularımızı süslerken müşterilerin istekleri doğrultusunda hareket etmekte ve üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Üretim esnasında farklı karton kutu kaplama teknikleri kullanarak ürün çeşitliliğimizi arttırmakta ve müşterilerimize daha geniş bir hizmet sunmaktayız.

Üretim esnasında farklı karton kutu kaplama teknikleri kullanarak ürün çeşitliliğimizi arttırmakta ve müşterilerimize daha geniş bir hizmet sunmaktayız.Kutular taşıma amacı taşıyan birer gereçlerdir. Ancak özel hediyeler verilirken veya değerli bir eşya taşırken standart üretim bir karton kutu kullanılması pekte doğru olmayacaktır. Bu yüzden kutuları üretirken estetik bir görüntü kazandırmak ve kullanıcısını kullanırken mutlu etmesini sağlamak amacıyla kutulara kişisel, özel karton kutu üretim hizmetleri vermekteyiz. Karton kutu süslemelerini kullanım amacına göre tasarlamakta ve sizlere sunmaktayız. Karton kutu nasıl süslenir konusu hakkında birçok merak edilen soru vardır. Bunlar hakkında sizlere profesyonel ekip üyelerimiz ile ayrıntılı bilgilendirmeler vermekte ve sizlerin almış olduğunuz hizmetleri net olarak anlamanızı sağlamaktayız. Ayrıca sizlere karton kutu süsleme örnekleri göstererek net bir şekilde anlamanız için görsel oluşturmaktayız. Karton kutularımızı süslerken müşterilerin istekleri doğrultusunda hareket etmekte ve üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Üretim esnasında farklı karton kutu kaplama teknikleri kullanarak ürün çeşitliliğimizi arttırmakta ve müşterilerimize daha geniş bir hizmet sunmaktayız.

Eğer sizlerin de bir işletmesi mevcut ve burada satmış olduğunuz ürünlerinizi güvenli, kaliteli ve sağlam bir şekilde teslim etmek için karton kutulara ihtiyacınız var ise Kişiye Özel Kutu olarak bizler sizlere istekleriniz doğrultusunda seri bir şekilde, uygun fiyatlarla, farklı modellere sahip karton kutu üretimlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

11 Yorum

 1. Elif Çiftçioğlu
  14 Ocak 2020 at 15:43

  Merhabalar,

  Ben Elif Çiftçioğlu, kurumsal kimlik tasarımcısyım. Bir müşterimime memory stick kutusu tasarlama aşamasındayım.
  Tasarımı yapılmış bir kutunun sadece imalatını alıyor musunuz diye sormak istedim.
  Teşekkürler.

  İyi günler

  1. Hüseyin Demir
   14 Ocak 2020 at 23:34

   Merhaba Elif Hanım,
   Evet üretim için size yardımcı olabiliriz.
   Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Arzu ederseniz tasarım ve iş bilgilerinizi info@kisiyeozelkutu.com gönderin. Ekip arkadaşlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçsinler.

   İyi Günler Dileriz

 2. Nadira
  8 Ekim 2020 at 18:19

  Merhabalar
  ben karton kutu sparis vermek istiyordum.
  ve sörum suki siz kartonun ustune yani kelime yapabiliyormusunuz yani Icon_hijab diye. ve 40 tane sparis vermek istiyorum. bana whatsapp dan yazabiliyorsaniz cok sevinirim benim numram +46769068818 isvec numrasi.
  saygi ile Nadira

 3. MELİS
  14 Ekim 2020 at 16:15

  Merhaba oluşturacağım e-ticaret markam için kutu fiyat teklifi alacağım fakat sitenizde ne whatsapp numarası ya da mail bulabildim.

 4. dokurermiray@gmail.com
  19 Kasım 2020 at 17:49

  Merhaba, logolu kutu basımı için bizimle iletişime geçer misiniz?

 5. noyan
  6 Aralık 2020 at 18:24

  mrb. ben e -ticaret maksatlı kraft karton kutularınızın 35x27x5, 35x27x10, 35x27x15 cm ölçülerinde olanların fiyatlarını öğrenebilirmiyim.

 6. Derya
  2 Ocak 2021 at 21:10

  Merhaba
  – 38x38x13 cm kraft kutu asetat kapak 25 adet
  – 18x18x40 cm 20 adet
  -20x20x20 20 adet sipariş vermek isterim

  Aynı ürün boyutlarında birde kilitli kapaklı kutu için fiyat öğrenebilirmiyim ?

 7. Zuhal keskin
  9 Şubat 2021 at 18:01

  Logolu karton kutu siparişi vermek istiyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz memnun oluruz.

 8. Zülal
  8 Eylül 2021 at 14:20

  Merhaba, kuracağım e-ticaret firmam için ufak boyutta karton kutu fiyatı öğrenmek istiyorum.

 9. Ilknur vural
  13 Ekim 2021 at 22:05

  Ltd bizimle iletişime geçiniz. .E Ticaret için karton kutu tasarımı için bilgi verirseniz sevinirim..
  05333111158 İlknur vural bu numaradan donus yapınız

 10. Akın Kılıç
  19 Ekim 2021 at 02:15

  Özel kutu yaptırmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
 • Satıldı
 • Shipping
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping
0
0