Türkiye'den Tüm Dünyaya Gönderim >>
Bilgi - İçerik

Mukavva Kutu

mukavva kutu üretim baskı tasarım

Mukavva Kutu

Oluklu mukavva, hassas ürünlerin taşınmasın da kullanılır. Oluklu mukavvanın çok köklü bir geçmişi olup ilk kullanımı 1850’li yıllara dayanır. 1850 yılında İngiltere’de patenti alınmış olsa da günümüzdeki şekliyle ilk kullanımı Albert Jones tarafından New York’ta, 1874 yılında olur. Aynı yıl G. Smyth tek yüzlü oluklu mukavva kâğıdı, Oliver Long ise oluklu mukavvayı üretmiş, her biri de patenlerini almışlardır. Ülkemizde ise ilk oluklu mukavva fabrikası 1954 yılında SEKA tarafından açılmıştır. Oluklu mukavva üreten ilk özel fabrika ise 1968 yılında açılmış ve bugün itibariyle 120 civarı fabrikada oluklu mukavva kâğıdı üretilmeye devam ediyor.

Oluklu mukavva, pek çok farklı alanda kullanılıyor olsa da en yaygın kullanım alanı kutu imalatıdır. Oluklu mukavva kutu çeşitleri büyük zahmetle üretilen ürünlerin muhafazasını sağlamakta, üreticiden tüketiciye ilerleyen süreçte ürünlerin zarar görmesini önlemektedir. Mukavva kutu çoğu işletmenin düşüncesinin aksine artı maliyet değildir. Tam aksine maliyeti düşürmek için bir araçtır. Çünkü mukavva kutu ile ambalajlanan ürün en az zayiatla, hatta iyi ambalajlandığı taktirde hiç zayiat vermeden tüketiciye ulaşmasını sağlıyor. Oysa sağlıklı ambalajlanmayan ürünler tüketiciye, alıcıya ulaşana kadar değerini kaybetmekte, hatta tamamen yok olmaktadır. İyi üretilmiş ve tam yerinde kullanılmış mukavva kutu ile bütün bunların önüne geçilmekte, sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Oluklu mukavva kutu imalatı farklı kalınlıklarda ve ebatlarda rahatlıkla yapılabiliyor. Bu sayede kullanım alanına göre ürün tercihinde bulunulabiliyor. Özellikle hassas ürünlerde sert mukavva kutu dağıtım masraflarını azaltmakta, üretim ila tüketim arasında ürünlerin yolda zarar görmesini engellemekte, ambalajladığı ürünleri en güzel şekilde koruma, bir arada tutma, taşıma, markayı tanıtma gibi görevler üstlenmektedir. Bütün bu artı özelliklerinden dolayı da oluklu mukavva kutuların kullanım alanları her geçen gün daha dar artıyor.

Oluklu mukavva kutular ile sıvılar, katılar, taneli ürünler, yumuşak ürünler, sert ürünler, hassas ürünler, dayanıklı ürünler, yani aklınıza gelebilecek bütün ürün grupları paketlenebiliyor. Oluklu mukavva kutunun kullanılacağı ürüne göre dizayn edilebiliyor olması dolum koşullarına göre hazırlanabilmesi, palete göre dizayn edilebilmesi, istif durumuna göre ayarlanabilmesi, depolama alanına ve kapasitesine göre hazırlanabilmesi büyük kolaylık sağlıyor. Nakliyeye son derece elverişli olup, içindeki ürüne göre sağlıklı nakliye fırsatı sunuyor. İlk başlarda sadece taşıma ambalajı olarak düşünülen oluklu mukavva kutular günümüz itibariyle hediyelik eşya, kitap, ayakkabı, sebze, meyve gibi hemen her ürünün paketlenmesinde kullanılabiliyor.

Son yıllarda çevreye, doğaya duyarlılığın artması konusunda büyük kampanyalar düzenleniyor ve bu alanda bilinçlenme oluyor. Bu kapsamda da oluklu mukavva gıda ambalajı olarak, tanıtım ambalajı olarak, resim çerçevesi olarak, vitrin dekoru olarak, hediye kutusu olarak ve daha pek çok alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Çünkü oluklu mukavva, tamamen geri dönüşümlü olduğu için rahatlıkla işlenip yeniden kullanılabiliyor.

Firma olarak çok geniş bir alanda hizmet verdiğimiz gibi mukavva kutu toptan satış hizmeti de veriyor, işletmenizin, kurumunuzun veya bireysel olarak ihtiyaç duyduğunuz mukavva kutuların tarafınıza ulaştırılmasını sağlıyoruz. Mukavva kalınlığına göre, dalga cinsine göre, dalga yüksekliğine göre, dalga boyuna göre, kutu ebatlarına ve anlık genel kâğıt fiyatlarına göre değişen mukavva kutu fiyatları konusunda da en cazip teklifleri sunuyoruz. Piyasa koşullarında bulabileceğiniz en uygun mukavva kutu fiyatlandırmasını yapıyoruz.

1-Mukavva Kutu Fiyatı?

Uygun fiyat firmaların takip etmesi gereken genel bir prensiptir. Bu yüzden de kalitesine göre hangi ürüne ne kadar fiyat verilir sorusunu bilinçli bütün tüketicilerin sorması gerekir. Oluklu mukavva kutu fiyatları konusunda da sipariş vermeden önce ürünün kalitesi ile fiyatı arasında eşdeğerliğin olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Kaliteli bir mukavva kutunun ise pek çok detayı bulunur. İlk olarak oluklu mukavva kutularda dalga cinsi, profil, dalga yüksekliği, dalga boyu gibi teknik detaylar bulunur. Örneğin dalga cinsi olarak sektörde C, B, E seçenekleri vardır. Bunlar arasında C dalga cinsine sahip ürünler iyi taşıyıcı olup baskıda iyi sonuç verirler ve her geçen gün kullanımı yaygınlaşmaktadır. Dalga boyları diğerlerine nazaran daha yüksek olduğu için direnci yüksek olup ambalajladıkları ürünleri daha güvende tutarlar. Fakat dalga aralığının geniş olması sert darbelerde ezilme olasılığını arttırır. B dalga cinsine sahip oluklu mukavva tüplerinde ise duvar kalınlığı daha azdır. Bu yüzden de üst düzey yükleri taşımada dayanaksızdırlar. Fakat dalgaların daha sık olması yüzeyde ezilme meydana gelmesine son derece dayanıklıdır. Baskıda oldukça iyi sonuç verir ve günümüzde kullanımı en yaygın dalga cinsi olarak öne çıkmaktadır.

E dalga cinsine sahip oluklu mukavva tiplerinde metredeki oluk sayısı fazladır. Bu yüzden de yüzey ezilme dayanımı bakımından diğer dalga cinslerine göre en avantajlı olandır. Hafif olması nedeniyle karton ambalaj yerine kullanımı her geçen gün artmakta, başarılı sonuçlar vermektedir. Kendi başına taşıma ambalajı olarak kullanılamasa da diğer dalga cinsleriyle birleştiğinde kusursuz ambalaj ürünleri oluşturur. Ofset baskılı kartonlara lamine edilerek kullanılmaktadır. Bütün bu detaylar mukavva kutu fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Bu yüzden ihtiyacınızın ne olduğunu ve ne tür oluklu mukavva kutunun size uygun olduğunu tespit etmeniz gerekir. Bu konuda aklınıza takılan bütün soruları danışman ekibimize sorabilir, gerekli desteği alabilirsiniz.

Kağıt, oluklu mukavva kutunun hammaddesidir. Kâğıt fiyatları ise iç ve dış piyasada anlık olarak değişmektedir. Bu yüzden oluklu mukavva kutu fiyatlarında kâğıt ücretleri doğrudan pay sahibizdir. Tercih edeceğiniz mukavva kutudaki kâğıt miktar ne kadar yüksekse karşılaşacağınız fiyat da aynı oranda yüksek olacaktır. Bu yüzden oluklu mukavva kutu fiyat teklifi alırken ya da fiyat araştırması yaparken gramajına dikkat etmelisiniz. Bu yüzden ilk dikkat edeceğiniz husus kolinin, kutunun mukavemet bilgileriyle gramaj bilgileri olacaktır.

Oluklu mukavva kutu üretiminde ölçüler de fiyat özerinde etkilidir ve kutu ölçüleri, en, boy ve yükseklik şeklinde ifade edilir. Bu ölçülere göre üretimler yapılarak fiyatlandırma tercihinde bulunulur. Kutu ölçüleri arttıkça kullanılacak kâğıt miktarı artacağından mukavva kutu fiyatları da artar. Yine eğer ambalajlanacak ürün hassas ise daha yüksek kalitede ambalaj kullanılması gerekecek ve gramaj artışı olacaktır. Bu da doğrudan oluklu mukavva ücretinin artmasını sağlayacaktır. Yine kâğıt cinsi ve kalitesi de kutu fiyatları üzerinde etkilidir. Örneğin; testliner kâğıt ile orta kalitede bir kutu elde edilebilirken Kraft kâğıt kullanımıyla daha üst kalitede mukavva kutular ede edilebilir. Bu, kutulardaki kâğıt yoğunluğunu ve ağırlığını arttıracağı için fiyatlandırmada da artışa neden olmaktadır.

Oluklu mukavva kutu fiyatlarındaki bir diğer belirleyici kutu üzerine yapılacak baskı seçeneğidir. Baskısız kutuların ücretleri baskılı kutulara nazaran daha uygun olacağı gibi baskılı kutular arasında da fiyat farkı ortaya çıkar. Baskı için klişe ya da grafik film kullanılır. Kutu üzerine yapılacak olan baskının alanı ve baskıda kullanılacak renk çeşidi arttıkça ekstra maliyet doğar. Bu maliyet, sipariş miktarına göre ücrete ilave edilir. Sipariş miktarı arttıkça baskı maliyeti düşeceğinden toplam maiyet sizin için daha uyguna gelecektir. Firmamızdan oluklu mukavva kutu fiyatları almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Firmamız daima taban fiyat prensibi ile hareket etmekte, piyasa koşullarında en avantajlı fiyatlandırmayla karşınıza çıkmaktadır. Bu yüzden de oluklu mukavva kutu satın al tercihlerinde bulunurken firmamızdan en uygun fiyatları alacağınızdan emin olabilirsiniz. Üstelik uygun fiyat ayrıcalığı sunarken kaliteden taviz vermiyor, siz değerli müşterilerimizi firmamızın en büyük parçaları olarak gördüğümüz için sizlerin prestijinizi kendi prestijiniz sayıyoruz. Fiyatlandırmalarımızı oluklu mukavva kutu ölçülerine göre, kâğıt cinslerine, kutu gramajlarına ve sipariş miktarına göre belirliyoruz.

2-Oluklu Mukavva Kutu Modelleri

Oluklu mukavva kutular, oluklu mukavva kullanılarak üretilen malzemelerdir. Özeliklerine göre farklı kalitede ve çeşitlerde bulunurlar. Kullanılacak olan sektör başta olmak üzere oluklu mukavva kutunun modelini, kalitesini belirler. Yük taşıma kapasitesine göre seçim yapılır. Oluklu mukavva kutu imalatında ergonomiklik çok önemlidir. Çünkü sizin taşıyacağınız ürüne en uygun tasarımın yapılması, ürünlerin zarar görmesini önler. Bu yüzden de oluklu mukavva bütün beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabilecek niteliktedir.

Günümüzde özellikle e-ticaret hacmi çok genişlemiş, her geçen gün de genişlemeye devam ediyor. Reel bir işletme kapılarını e-ticarete açamıyorsa ne yazık ki globalleşen dünyada yerel bir dükkân olmanın ötesine geçemiyor demektir. Bu da çok güçlü bir rekabet ortamında rakiplerine mağlup olup zaman içinde küçülerek yok olma aşamasına doğru ilerlemeyi sağlıyor. Oysa e-ticarete açılan bir işletme, firma, dükkân küçük bir ilçede dahi bulunda dünya pazarına çıkmış olmakta, insanların internete ulaşabildikleri her yerden mağazasını ziyaret etmesine fırsat vermektedir.

E-ticarette ise en önemli detay, satılan ürünlerin alıcılara kargo ile gönderilmesi olup ürünlerin alıcılara sağlıklı biçimde ulaşması gerekir. Oluklu mukavva kutular ürünlerinizin sevkiyat aşamasında azami düzeyde güvende kalmasını sağlar. Eğer siz de ürünlerinizi kargo ile gönderecekseniz hem dayanıklı hem de ucuz bir ambalaj ürününe ihtiyacınız vardır ki oluklu mukavva kutu modelleri size en uygun çözümleri sunacaktır. Oluklu mukavva kutu üretimi ihtiyaca göre yapılabilmektedir ve bu açıdan firmamız bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek niteliktedir.

Oluklu mukavva kutu modellerinin oluşması kalıplar sayesinde olur. Uygun kalıp oluşturulduğu taktirde her model kutu rahatlıkla imal edilebilir. Firma olarak en gelişmiş teknoloji ile hizmet veriyor, sektörü uluslararası seviyede takip ederek dünyanın en büyük markalarıyla iş birliği yapıyoruz. Bu sayede donanımlarımızın her zaman en kaliteli, sektörün liderine yakışır düzeyde olmasını sağlıyoruz.

Sert mukavva kutu çeşitlerimiz ile daha ağır, daha fazla dayanıklılık gerektiren ürünlerinizi taşıyabilirsiniz. Onları yıpranmadan, zedelenmeden ve herhangi bir darbeye maruz kalmadan güvende tutabilirsiniz. Sert mukavva kutular diğerlerine nazaran daha sağlam, daha dirençli olmaktadır. Bu yüzden de daha hassas taşıma gerektiren ürünlerde üst düzey çözüm sunarlar. Sert mukavva kutularımızı istenen bütün ebatlarda, renklerde ve baskılı, baskısız üretebiliyoruz. Siparişten siparişlerin teslimine kadar bütün aşamaları hassasiyetle takip ediyor, alışmalarımızı büyük bir şeffaflık içinde yürüterek kusursuz çözümlere kavuşmanızı sağlıyoruz.

Firmamızın en çok tercih edilen oluklu mukavva kutu modellerinden birisi ham kutu mukavva oluyor. Ham kutular daha çok kendi evlerinde, işletmelerinde kullanacak olanların ve kutu üzerinde farklı işleme, süsleme yapması gerekenlerin tercihi oluyor. Dilerseniz içine koyacağınız ürüne göre kutuyu kaplayabiliyor, süsleyebiliyor ve hayallerinizdeki görünüme rahatlıkla kavuşturabiliyorsunuz. Bu yüzden çok işlevsel olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Takı kutusu, tespih kutusu, hobi kutusu ve daha pek çok şey için ham mukavva kutuları tercih edebilirsiniz. Bu kutuları kadife ile, kumaş ile veya daha farklı malzemelerle kaplayıp dilediğiniz görseli elde edebilir, üzerine her türlü ilaveyi kendi imkanlarınızla yaparak tarzınızı kutulara yansıtabilirsiniz.

Ham kutu mukavva çeşitlerinde farklı ebatlarımız vardır. Çap ve derinlik seviyeleri farklı farklı olan kutular konusunda tek yapmanız gereken nasıl bir kutuya ihtiyacınız olduğunu bizimle paylaşmak. Akabinde deneyimli kadromuz size gerekli danışmanlığı saylayacak, alternatifler sunarak en doğru ürüne kavuşmanız için proje aşamasına geçeceklerdir. Firma olarak çok geniş alternatiflerimizi ham kutu çeşitlerinde de sizlere sunuyoruz. Dilerseniz dikdörtgen oluklu mukavva ham kutu tercihinde bulunabilirsiniz. Dikdörtgen oluklu mukavva kutular sabunluk, havluluk, makyaj malzemeliği, hobi kutusu gibi çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Fiyatı oldukça uygun olan dikdörtgen ham oluklu mukavva kutular ile bütün bunları yapabilir, yeteneklerinizi kutularla buluşturarak birer sanat eseri ortaya çıkarabilirsiniz.

Ham oluklu mukavva kutuların bir diğer modeli yuvarlak ham kutudur. Yuvarlak ham kutuların diğerlerinden en büyük farklı, tek parça strafora sahip olmasıdır. Bunun avantajı da istediğiniz gibi kullanabilmenize imkân vermesidir. Yuvarlak ham kutuyu zevkinize göre süsleyebilir, evinizin, işyerinizin her köşesinde hemen her amaç için kullanabilirsiniz. Ya da ticari faaliyetinizde satışını yaptığınız ürünü çok daha estetik hale getirmeyi tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen ve yuvarlak kutular dışında bir diğer model de oval ham kutulardır. Görünüş itibariyle de farklı bir görünüm sunan oval kutular, çok daha farklı alanlarda kullanılabilmekte, banyolarda, mutfaklarda, odalarda görselliği ve işlevselliğiyle fark yaratan çözümler oluşturmaktadır.

Oluklu mukavva kutu modelleri arasında son yılların gözdesi silindir mukavva kutu çeşitleridir. Posterlerde, haritalarda, takvimlerde, şablon çizimlerde, mimari tasarımlarda, diplomalarda, hediyelik eşyalarda ve daha pek çok alanda silindir mukavva kutulardan yararlanılabiliyor. Yine parfüm ve kozmetik ürünlerinde, iç çamaşırlarında, zeytin yağı, şarap kutusu olarak, promosyon ürünlerinde, postup ürünlerde, yılbaşı, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerde ve çok daha farklı alanlarda kullanılabiliyor. Silindir oluklu mukavva kutu çeşitlerimizi farklı çaplarda ve uzunluklarda imal edebiliyoruz. Ürünlerimizi iki, üç parça halinde üretebiliyor, kullanım alanınıza en uygun ambalaj çözümlerini sunuyoruz.

Yuvarlak mukavva kutu çeşitlerimizi çoğu zaman kapaklı olarak üretiyoruz ve tercihe göre çit veya tek kapaklı olarak imal edebiliyoruz. Kişisel tasarımlarınız dahil en güzel ürünlerinizi yuvarlak kutularda muhafaza edebilir, satışını yapabilirsiniz. Kaliteli ve estetik görünümleri sayesinde hedef kitlenizde çok daha gazel intiba oluşturabilir, kurumsal marka değerinizi arttırarak prestij kazanabilirsiniz. Satışını yaptığınız ürünlerinizin daha fazla rağbet görmesini sağlayarak satış stratejilerinizde yenilikler yapabilirsiniz.

Oluklu mukavva kutu modellerinin her birinin üretimi farklı bir altyapı gerektirir. Tasarım ve uygulamada da aynı şekilde yetenek ve beceri gerekir. Bizler uzun yıllardır aktif olduğumuz sektörde müşteri memnuniyetini gözeterek çalışıyoruz. Sizlerin %100 oranında aldığınız hizmetten memnun olmanız için her seferinde beklentilerinizin üzerinde çözümler üretiyoruz. İhtiyaçlarınızı tespit ediyor, tam zamanında, tam da istediğiniz çözümleri üretmekten geri kalmıyor, bunu sağlayabilmek için sürekli yenilenen, gelişmelerin yaşandığı sektörde bizler de gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Özellikle oluklu mukavva kutu ve ambalaj teknolojilerinde ortaya çıkan en son yeniliklerin kısa sürede istemimize dahil olmasını sağlıyor, dilediğiniz modeli, dilediğiniz kalitede, ebatlarda ve kalınlıkta kullanımınıza hazır hale getiriyoruz. Baskılı ve baskısız imalat yapıyoruz, silindir kutularımızda, yuvarlak kutularımızda ve diğer modellerin her birinde en kaliteli baskıları yapabiliyor, marka değerinizi yükseltecek çözümlere imza atıyoruz.

3-Mukavva Kutu İmalatı

Oluklu mukavva üretiminde düz iki karton malzemenin arasına yiv ile dalgalandırılan karton malzeme koyulur. Bu sayede dışarıdan gelen darbelere karşı mukavemet sağlarlar. 0.25 mm kalınlığındaki kağıt levhalardan üretilmekte olan oluklu mukavvanın en yaygın üretim biçimi kutudur. Her ne kadar oluklu mukavva ile karton kutular halk arasında karıştırılıyor olsa da aralarında büyük fark vardır. Oluklu mukavva kesinlikle karton değildir.

Oluklu mukavva kutu yapımı esnasında herhangi bir deformasyon olmaması için yüksek hassasiyetli, kompleks mekanizmaya sahip makineler kullanılır. Mukavvanın üretim süreci, bakır ya da selüloz liflerinden üretilmiş olan kağıtların buhar basıncında nemlendirilmesi ile başlayıp kâğıdın şekillendirilmesiyle devam eder. Şeklinin korunması ve bu esnada tüksek ısı altında kurutulmasıyla son bulur. Yüksek enerji tüketimiyle üretilen oluklu mukavva, süreç sonunda en yüksek performanslı ambalaj malzemelerinden birisi haline gelir.

Oluklu mukavva yapımı esnasında ambalaj alanına göre ekstra uygulamalar uygulanabilir. Su geçirmezlik, ek ünite uygulamaları, renklendirme ve büyük ölçekli nakliyeler için güçlendirme oluklu mukavva üretiminde yapılan eklemelerdir. Bu aşamada dört kademeli bir süreç takip edilir ve sürecin doğru ilerlemesi sonunda ortaya çıkacak ürünün koruyuculuğunu ve kalitesini doğrudan etkileyecektir. Kaplama aşamasında üretilen mukavvanın suya dayanıklı olabilmesi için ek uygulamalar yapılıp özel tutkal türleri kullanılır.

Yüzey boyama aşamasında kutuların zeminlerine farklı renkler vermek mümkündür. Fakat ülkemizde bu uygulama çok da tercih edilmez. Zemin rengi tam olarak üretim aşamasında yapılabilir. Yırtık bantlama adı verilen aşamada ise taşımada, ambalajlamada kullanılan ürünlerin sergilenmesini mümkün kılar. Kullanılacak kutu ve kolilere yırtma banları yapıştırılarak hazır hale gelir. Büyük ölçekli taşıma işlemlerinde kullanılacak oluklu mukavva kutularda ise takviye edici bantlama yöntemi kullanılarak kutuların taşıma kapasiteleri arttırılır. Çok büyük yüklerin taşınmasında kullanılabilecek oluklu mukavva kutularda bant aralıkları düşürülerek hem taşıma kapasitesi yükseltilir hem de ambalajlarda oluşabilecek deformasyon oranı en aza indirilir.

Türkiye’de oluklu mukavva kutu imalatı için kullanılan hammaddenin %70’i geri dönüşümden elde ediliyor ve geri kalan %30 da ithal kağıtlardan elde ediliyor. İthal edilen kağıtlarda da orman işletmeciliği yapmakta olan ülkelerde doğanın ekolojik dengesini yıpratmadan kesilen ağaçlardan elde edilen kağıtlar olmasına azami dikkat ediliyor. Sertifika standartları dikkate alınıyor. Bu sebeple de Türkiye’de mukavva kutu üretimi için ağaç kesimi yapılmıyor.

Mukavva kutu kaplama ile hemen her türlü ürün rahatlıkla kaplanıp taşınabilir, muhafaza edilebilir ve istiflenebilir. Firma olarak bizler oluklu mukavva kutu imalatında çok uzun yılların deneyimine ve tecrübesine sahip bulunuyor, tecrübe ve deneyimlerimizi her geçen gün daha ileriye taşıyoruz. İhtiyacına en uygun, kalite değeri en yüksek kutu imalatlarını yapabiliyoruz. Dilediğiniz ebatlarda, kalınlıklarda ve renklerde üretim yapabildiğimiz gibi baskılı veya baskısız oluklu mukavva kutu hazırlayabiliyoruz. Baskılı oluklu mukavva kutu çeşitlerimizin üzerine kurum adınızı, hedef kitlenize mesainizi, iletişim bilgilerinizi, sloganınızı ve diğer bütün taleplerinizi baskılayabiliyoruz. Özel tasarladığımız baskıların son detayını bilginize ve onayınıza sunuyor, sizlerin onayını aldıktan sonra üretime geçiyoruz.

Bütün oluklu mukavva kutu imalatlarımızda üst düzey oluklu mukavva ürünleri kullanıyoruz. Uzman tasarımcılarımız eşliğinde modellerimizi tasarlıyoruz. Baskılı oluklu mukavva kutu çeşitlerimizin baskılarını da birinci sınıf kaliteyle yapıyor, kutularınızın birer reklam aracınız olmasını sağlıyoruz. Şık, zarif, kullanışlı ve modern bir oluklu mukavva kutusu, markanızın prestijini çok daha yukarılara taşıyacak, rakiplerinize fark atarak hedef kitleniz tarafından yoğun ilgi görmenizi sağlayacaktır. Üzerindeki baskı ile de her yerde sizin reklam aracınıza dönüşecek, sizin tanıtımınızı yapacaktır.

4-Mukavva Kutu Toptan

Firma olarak toptan oluklu mukavva kutu temini sağlıyoruz. Ürünlerimizde her zaman kalite önceliğimizdir. Bu yüzden yüksek kaliteyi yakalayabilmek için kullanmakta olduğumuz kağıtları çoğu zaman Amerika ve gelişmiş Avrupa ülkelerinden ithal ediyoruz. Farklı kullanım alanlarında, farklı ürünlerde yüksek verim sunmaları için kraftliner, beyaz kraftliner, testliner, beyaz testliner, fluting ve yarı kimyasal fluting kağıt çeşitlerini kullanıyoruz. Yarı kimyasal fluting ürünümüz özellikle soğuk hava depolarında kullanılabilmek için yüksek uyumluluğa sahiptir.

Mukavva kutu toptan satışlarımızda tercinize sunduğumuz bütün ürünlerimizi güçlü altyapımız sayesinde üretiyor, her detayını hassasiyetle takip ederek ortaya her seferinde kusursuz sonuçlar çıkmasını sağlıyoruz. En modern koşullarda, ileri düzey tasarım ve üretim tekniklerini kullandığımız için ürünlerimiz çok farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Makine ve makine parçaları gibi endüstriyel ürünlerde oluklu mukavva kutularımızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Temizlik ürünlerinin her türlüsünde rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Kutularımız doğa ve çevre sağlığına olduğu gibi insan sağlığına da zararlı hiçbir etken içermez. Bu yüzden bütün gıda maddelerinde rahatlıkla kullanabilir, yüksek verim alırsınız.

Oluklu mukavva kutularımızı çiçek kutusu olarak da kullanabilir, canlı, yapay çiçeklerinizin hiç bi zarar görmeden taşınmasını, muhafazasını gerçekleştirebilirsiniz. Hammaddesi ağaç olduğu için çiçeklerinize herhangi bir olumsuz etkisi kesinlikle olmaz. Meyve ve sebze kutusu olarak da kullanabilirsiniz. Son yıllarda bunun değeri daha iyi anlaşılmakta ve sebze meyve işiyle uğraşan işletmeler oluklu mukavva kutuya yönelmekte, bu da tüketimi arttırmaktadır. Çünkü yüksek mukavemeti sayesinde oluklu mukavva kutular sebzelerin, meyvelerin güvende kalmasını sağladığı gibi nemlenme, buharlanma gibi durumlara karşı da plastiklere nazaran çok daha elverişlidir. En önemlisi de maliyeti çok büyük oranda düşürmekte, muhafazadan nakliyeye her aşamada avantaj sağlamaktadır. Bunu fark eden tarım sektörünün oluklu mukavva kutuya olan ilgisi her geçen gün artmaktadır.

Kozmetik ürünlerinin taşınmasında da oluklu mukavva kutularımızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğallığı sayesinde hiçbir kimyasal tepkimeye girmeyen kutular, bütün kozmetik ürünlerinizi sağlıklı şekilde muhafaza edecek, güvenle taşınmalarını sağlayacaktır. Ülkemizde sürekli aktif olan sektörlerden birisi nakliye ve kargo olmakta. Her gün ev, iş yeri, ofis taşımacılığı yanında binlerce ürün bir noktadan diğer noktaya kargolanmaktadır. Bütün bunlarda eşyaların güvende kalmasını sağlayacak, etkili ambalaj ürünlerine ihtiyaç vardır. Oluklu mukavva kutular bunu tam manasıyla karşılıyor. Farklı ebatlarda üretim yapabildiğimiz için taşınacak eşyaların ölçülerine en uygun kutuları temin ediyoruz. Bu sayede alan zafiyetinin önüne de geçmiş oluyoruz. Nakliye ve kargo alanında oluklu mukavva kutuları avantajı kılan en bariz özelliklerden biri de hafif olmalarıdır. Araçlara ekstra bir ağırlık oluşturmazlar ve bu taşıma alanında her işletmenin, firmanın, şirketin önceliğidir. Hem araçların yükünü arttırmaz hem de ürün maliyet hesaplamasında kiloda fazlalık çıkarmaz.

Oluklu mukavva kutularımız özel malzeme taşıma kutusu ve beyaz eşya taşıma kutusu olarak da kullanılabilir. Beyaz eşyaların ölçülerine göre üretilerek taşıma, nakliye, sevk esnasında beyaz eşyaların herhangi biz zarara, darbeye maruz kalmadan taşımasını sağlamak için en doğru çözüm oluklu mukavva kutuları kullanmaktır. Muhafaza etme, istifleme esnasında da kutular muntazam bir görüntü ortaya çıkarmayı başarırlar. Alandan ve ağırlıktan tasarruf etmenizi sağlarlar.

Son yıllarda karton kutular yerine oluklu mukavva kutuların gözde haline geldiği bir diğer kullanım alanı ayakkabı kutuları oluyor. Ayakkabılar son derece hassas olup taşıma, istifleme, stok esnasında hiçbir zarar görmeden, tüketiciye en sağlıklı haliyle ulaşmalıdır. Bunun en etkili çözümü de oluklu mukavva kutulardan geçiyor. Doğal yapıları sayesinde ayakkabılara herhangi bir olumsuz etkisi, kokusu, sağlık sorunu oluşturmuyor. Depolarda, reyonlarda, vitrinlerde çok rahat kullanım olanağı sağlıyor. Ayrıca oluklu mukavva kutular karton dosya kutuları olarak da kullanılabiliyor ve güvenli, sağlıklı, doğal dosya kutuların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Oluklu mukavva kutuların en yoğun tercih edildiği alanlardan birisi promosyon kutusu olmaktadır. Gerek baskılı gerekse baskısız olarak mukavva kutuları promosyon kutusu olarak tercih edebilirsiniz. Toptan üretim oluklu mukavva kutu çeşitlerimizi dilerseniz baskılı olarak imal ediyor, promosyon ürünlerinizi muhafaza edip güvende tutmasını sağlıyoruz. Ayrıca kutu kalitesinde olduğu gibi baskı kalitesinde de en üst düzey çözümler üretiyor, kaliteli baskı malzemelerine yer veriyoruz. Kurumsal logonuzu, ambleminiz, firma isminizi, iletişim bilgilerinizi, ürün bilgilerini, hedef kitlenize mesajını ve diğer bütün istediğiniz detayları baskılayabiliyor.

Baskı tasarımlarımızı detaylı şekilde hazırlıyor, uzman ekimiz tarafından yapılan projeyi sizin beğeninize sunuyor, onay alıyoruz. Üzerinde dilediğiniz değişikli talebinde bulunabiliyorsunuz ve son halini sizin onayınızla tamamlayarak kutuların ebadına en uygun ölçülerde baskısını yapıyoruz. Renk, stil, grafik gibi detaylarla baskılarımız oluklu mukavva kutularınızı çok daha güzel hale getirdiği gibi marka, kurum prestijinizi de arttırmakta, hedef kitlenizin gözünde değerinizi katlamaktadır.

Eğer sizler de oluklu mukavva kutuların sağlam yapılarından, dayanıklı uzun ömürlülüklerinden, yüksek mukavemet gücünden yararlanmak istiyor; son derece ağır yüklerinizi dahi rahatça taşımayı arzuluyorsanız insan sağlığına, doğaya hiçbir zararı olmayan bileşenlerden elde edilen, çevreci yönünüzü kuvvetlendiren ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Nem ve küf gibi oluşumlara meydan vermeyen ürünlerimizi her koşulda kullanabilirsiniz.

2 Yorum

 1. nihan
  13 Ocak 2022 at 22:21

  merhaba
  telefon aksesuari satisi yapmaktayim
  mukavva kutularinizi inceledim olculerim 25-20-10 cm seklindedir 1000 adet icin fiyat bilgisi talep etmekteyim

  1. Müşteri Destek
   3 Mart 2022 at 17:51

   Merhaba,
   İletişim bilgilerinizi info@kisiyeozelkutu.com adresine iletirseniz arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecektir. Teşekkürler.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
 • Satıldı
 • Shipping
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping
0
0